Airbnb Alternatifi Siteler

Airbnb sitesi konaklama ve kısa süreli ev kiralama işiyle hem kiralayan hem de kiralatan için ekonomik olarak ek gelir kapısı oluşturmaktadır. Kiralayan daha ekonomik ve rahat bir konaklama imkanı bulurken kiralatan için ise ek gelir oluşturmaktadır. Her ne kadar airbnb’de iyi bir mülk sahibi olsanız da eğer tamamen gelirinizi bu hizmete bağlarsanız çeşitli sebeplerden dolayı ileride hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Örneğin kiralatacağınız gayrimenkul istediğiniz fiyat ile doluluk oranı yakalayamayabilir veya günün birinde booking gibi airbnb Türkiye’de yasaklanabilir. Eğer günlük kiralamaya yönelik bir gelir modeli oluşturmak istiyorsanız mutlaka kiralama için alternatif servisleri de takip etmeniz gerekir. Bunun için olası riskleri azaltmak ve karlılığı arttırmak için airbnb benzeri günübirlik kiralama hizmeti sunan siteleri sıraladım.

Öncelikli olarak airbnb alternatif kiralama internet sitelerine gelmeden önce Günlük Kiralama İçin Ruhsat Nasıl Alınır? konulu makaleyi mutlaka okumanız gerekiyor. Çünkü amacımız sürdürülebilir bir gelir modeli oluşturmak olduğu için aynı zamanda kiralatacağınız ev ile ilgili yasalara uygun olarak başvuru yapmalı ve onaylarını almalısınız. Aksi halde günün birinde yüksek cezalar yiyebilir ve evinizin kapısı mühürlenebilir.

Airbnb Alternatifi Günübirlik Kiralama Siteleri

Stayz : HomeAway ağına bağlı üyelerden birisi olan Stayz, sahil evlerinden çiftlik evlerine ve şehirdeki apartman dairelerine kadar her şeyi sunan Sidney merkezli bir kiralama rezervasyon sitesidir. 

Homeaway : 2015 yılında seyahat devi Expedia tarafından satın alınan HomeAway, dünyanın her yerindeki tatil kiralamalarında güvenli rezervasyonlar sunuyor. Mobil uygulama ile rezervasyon yapılabilmekte ve 190 ülkede hizmet sunmaktadır.

Homestay : Aile yanı konaklama ile başka bir yerde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeyi amaçlayan günübirlik ev kiralama servisi. İrlanda merkezli site, ev sahiplerinin daha otantik bir aile yanında konaklama deneyimi için size evlerinin anahtarlarını bırakmamalarını sağlamaktadır. 150’den fazla ülkeden hizmet vermektedir. Daha çok ev sahibi ile paylaşım üzerine sistem çalışmakta ve kiralama ile ilgili önceden görüntülü görüşme gibi ayrıca bir hizmetleri bulunmaktadır.

Homeexchange : Airbnb’den biraz farklı çalışan, ancak yine de size yerel bir evde kalma şansı sunan ev değişim sistemiyle, sizi tüm ev değişim dünyasına açar. Sadece bir katılım ücreti ödeyin ve ardından evinizi değiştirmeye başlayın – takaslarınızın sınırı yok! Yani kiralama değil değişim sistemi ile sistem çalışmakta.

Booking : Şu anda ülkemizde iş yapması yasaklanmış olsa da ileride eğer Türkiye’de ofis açması ve vergi ödemesi gerçekleşirse tekrar aktif hale gelebilir. Airbnb’nin bence en büyük rakibiydi.

Tripadvisor : Oteller ve tatil köyleri için kullanıcı yorumları ve tavsiye forumları ile en çok tanınıyor olsa da, TripAdvisor ayrıca doğrudan sitede rezerve edilebilecek çok çeşitli kiralık yazlıklar da sunmaktadır. Aslında 630.000 tane var. Eğer ticari bir kimliğe sahipseniz bir çok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Hotelscombined : Aslında bu bir rezervasyon sitesi değil. Otelleri, pansiyonları ve kiralık evleri listelemek için oluşturulmuş bir hizmet. Dolayısıyla diğer sitelere kayıt olurken burada da listelenmesi size artı bir avantaj sağlayacaktır.

Agoda : Oteller ve apartmanlar ve tatil evleri gibi alternatif konaklama yerleri için bir karşılaştırma sitesidir. Kullanıcıların dünya çapında bir dizi seçeneği karşılaştırmasına ve rezerve etmesine olanak tanır.

Flipkey : TripAdvisor Rentals’ın bir parçası olan FlipKey, 190 ülkede 830.000 devasa tesise sahiptir. Aramaları mülk türüne ve tekerlekli sandalyeyle erişilebilir olup olmadığı, evcil hayvan dostu olup olmadığı ve sigara içilmesine izin verip vermediği gibi yararlı ekstralara göre filtreleyin. Tıpkı TripAdvisor’ın otellerle yaptığı gibi, en iyi tesislerde mükemmellik sertifikaları içerir. İnceleyip karar vermeniz gereken bir servis.

Trip : Dünya çapında 10 milyondan fazla tesise kıyasla zamandan ve paradan tasarruf edin. Türkiye için arama yaptım pansiyon ilanları bulunmakta. Eğer ticari olarak günlük ev kiralayabiliyorsanız bu servisi test edebilirsiniz.

Vrbo : Günlük ev, köşk, yazlık, villa vs. kiralayabileceğiniz bir servis. HomeAway ailesinin bir parçası olan VRBO, dünya çapında bir milyondan fazla tatil kiralama seçeneğine sahiptir.

Wimdu : Yine bir listeleme servisi ama incelemeye değer çünkü ücretsiz olarak listelediğini iddia ediyor. . Almanya’dan getirilen Wimdu, Avrupa çapında şehir apartmanlarında uzmanlaşmıştır, ancak dünya çapında 150’den fazla ülkede mevcuttur. Bugüne kadar, birkaç tıklama ile kendi evinizi yapabileceğiniz 350.000’den fazla daire ve tatil evi bulunuyor.

Hausetrip : Yalnızca tüm ev kiralamalarını listeler, böylece kendinizi asla diğer konuklarla veya ev sahipleriyle paylaşırken bulamazsınız. 20.000 adet destinasyon ve 300.000’den fazla günlük kiralık gayrimenkul.

Sahibinden : Evet bunu bilmeyen yoktur sanırım. Eğer yerli kiracı odaklı olarak evinizi günlük kiralamak isterseniz sahibinden.com size müşteri sağlayabilir.

Emlakjet : İsmi üzerinde olduğu gibi emlak satma ve kiralama servisi. Dolayısıyla evinizi günlük olarak kiralayabileceğiniz bir başka pazar yeri servisi.

Zingat : Sahibinden ve emlakjet servisleri gibi bir başka ev kiralma pazaryeri servisi. Bu servisi kullanarak evinizi günlük olarak kiraya verebilirsiniz.

Hürriyet Emlak : bir başka emlak satış ve kiralama pazaryeri servisi. Bu servisi kullanarak evinizi günlük olarak kiralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: