Hakkımda

Ömür Yılmaz

Sürdürülebilir Tesis Yönetimi Uzmanı

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, Sürdürülebilir Büyüme ve Kalite Yönetiminde tamamlamıştır. Diğer taraftan Yıldız Teknik Üniversitesinde Soğutma ve Otomasyon eğitimi, İstanbul Teknik Üniversitesinde Sera Gazı Doğrulama eğitimi ve Bahçeşehir Üniversitesinde ise Mini MBA programını tamamlamıştır.

Tesis Yönetim Hizmetleri, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Dijitalleşme, Mükemmellik, Uyum,  Standartlaştırma, Süreç Oluşturma ve Geliştirme, Değişim Yönetimi, Deneyim Yönetimi, Etki Yönetimi, Değer Zinciri Oluşturma, Tedarik Zinciri Yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır.

ISO 9001, 14001, 50001, 14064 standartlarının yönetimini ve GHG (Sera Gazı) karbon doğrulama çalışmaları yapmaktadır. Aynı zamanda yetkili Sera Gazı Doğrulayıcısıdır.

Tesis yönetim hizmetlerine ait, yönetim süreçlerinin dijitalleştirilmesi, denetimi, risk analizi ve insights raporlarının oluşturulması, Enerji yönetim sistemlerinin rekabete ve oyunlaştırmaya (competition & gamification) uyumlu dijitalleştirilmesi, Kurumsal sürdürülebilirlik raporlama, uyumlaştırma ve yönetim süreçlerinin dijitalleştirilmesi konularında projeler geliştirmekte ve yönetmektedir.

Dijital Ekti Yönetimi projesi ile 2023 yılında Türk Ekonomi Bankasında kurum içi girişimcilik yarışmasında şampiyon olmuştur. Ayrıca bankanın Sürdürülebilebilirlik komitesine bağlı olarak Çevre alt komitesi ve NZBA komitesi üyeliği yapmıştır.

Uluslararası Tesis Yöneticileri – TESYÖN derneğinin yönetim kurulu üyesi ve akademik komisyon başkanlığını yapmaktadır. Bu kapsamda Nişantaşı Üniversitesinde 31. Yönetim ve Organizasyon Kongresinde, Sürdürülebilir Tesis Yönetimi hakkında yaptığı akademik çalışmayı kongrede konuşmacı olarak sunmuştur. 2024 Yılında 32. Yönetim ve Organizasyon Kongresi için Giresun Üniversitesinden, Değer Odaklı Tesis Yönetimi hakkında akademik çalışmasını kongrede sunmak üzere davet almıştır.

Geçmişte Doğan Grubu(DBR), Doğuş Grubu(Körfez Bank, Arena Giyim), CITI Grup (Citi Bank), TÜYAP Grubu (Tüyap Fuarcılık) ve Çolakoğlu Grubunda (TEB) toplamda 25 yıl, Tesis Yönetimi, Teknik Hizmetler ve Sürdürülebilirlik konularında profesyonel olarak yöneticilik yapmış olup, Halen Togg’da Ticari Tesislerin Teknik Hizmetler Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Tesis Yönetimi ve Sürdürülebilirlik bağlantılı uluslararası en iyi uygulamaları ve kişisel deneyimlerini www.tesisyonetimi.net sitesinde yazmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/eylos/

https://tesisyonetimi.net