DokümanlarElektrik

Elektrik Aboneliği Kapatma Dilekçesi

Bir gayrimenkulden taşınırken bazı kurumlar ile yaptığınız iş birliklerini sonlandırmanız gerekecektir. Bunlardan birisi ise elektrik aboneliğidir. Elektrik aboneliğini sonlandırmak için sayaç üzerindeki son işaret not alınır ve elektrik abonelik kapatma dilekçesine yazılır. Siz tesisyonetimi.net takipçileri için elektrik aboneliği kapatma dilekçesini hazırladım. Doküman word formatında olup sadece özelleştirilmiş alanları doldurarak elektrik kurumuna başvurarak aboneliği sonlandırabilirsiniz. Abonelik sonlanması ile birlikte dilekçeye yazacağınız hesap numarasına abonelik güvence bedeli kurum tarafından yatırılacaktır.

Eğer serbest tüketici iseniz, bir taraftan elektrik aboneliğinizi kapatmak için kuruma dilekçe verirken diğer taraftan serbest tüketici olduğunuz diğer elektrik kurumundan da çıkmanız gerekmektedir. Bunun için abonelik dilekçesini kuruma verirken, serbest tüketici olduğunuz kurumu ayrıca bilgilendirmeniz yeterli olacaktır. Elektrik otoprodüktör firma ile kurumlar tarafında, ayrı bir prosedür takibi ve haberleşme süreçleri vardır, dolayısıyla bilgilendirilmeleri durumunda süreci başlatacaklardır. (Ayrıca bakınız : Su ve Doğalgaz aboneliklerini kapatma dilekçesi)

Son olarak her ne kadar sayaç işareti abonelik dilekçesine yazmış olsanız da bazı elektrik kurumları ekiplerini sayaca göndererek ayrıca sayaç işareti almaktadır. Dolayısı ile abonelikten çıkış süreniz 1-2 gün uzayabilir. Bu süreç normaldir.

One thought on “Elektrik Aboneliği Kapatma Dilekçesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir