Takip Ettiğimiz Yayınlar

Tesis Yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve güncel haberleri bazı yayın organlarını, otorite konumunda ki enstitüleri ve üniversitelerin yayınlarını takip ederek ve yorumlayarak yayınlıyorum. Siz de aşağıda ki kaynakları takip ederek daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

https://www.gartner.com/en Yöneticilerin değişimin bir adım önünde bulunarak doğru kararlar verilmesini sağlayan araştırma ve danışmanlık kuruluşudur.

https://unfccc.int/ Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği resmi Web servisi. Bu servis ile BM tarafından, alınan kararlar ve aksiyonlar, aynı zamanda bilimsel araştırmaları ve destekleri paylaşılmaktadır.

https://futureearth.org/ Future Earth, daha sürdürülebilir bir gezegen için işbirliği yapan küresel bir bilim adamları, araştırmacılar ve yenilikçiler ağıdır.

https://the-earth-league.org/ Dünyanın ve insanlığın bugün karşı karşıya olduğu en acil sorunlardan bazılarına yanıt vermek için çalışan önde gelen bilim adamları ve kurumlardan oluşan bir ağ.

https://www.wcrp-climate.org/ Dünya İklim Araştırma Programı (WCRP), tek bir ulus, kurum veya bilimsel disiplin tarafından üstesinden gelinemeyecek kadar büyük ve çok karmaşık olan, birleşik iklim sistemiyle ilgili sınırdaki bilimsel soruların ele alınmasına öncülük ediyor.

https://www.theclimategroup.org/ Bilim, iklim değişikliğinin feci etkilerinden kaçınmak için küresel ısınmayı 1,5 ° C’de sınırlamamız gerektiğini söylüyor. Bunu yapmak için bir mücadele şansına sahip olmak için, önümüzdeki 10 yıl içinde küresel emisyonları yarıya indirmeliyiz hedefiyle kurulmuş sivil inisiyatif.

https://www.ukgbc.org/ Birleşik Krallık Yeşil Binalar Konseyi, Planlanma, tasarlanma, inşa edilme, sürdürülme ve çalıştırılma şeklini dönüştürerek yapılı çevrenin sürdürülebilirliğini kökten iyileştirmek amaçlı kurulmuş iklimle mücadele kuruluşu.